Mikrotik - pytania do początkujacego

Wszystkie tematy związane z tematyką systemu MikroTik.

Mikrotik - pytania do początkujacego

Postprzez gddemon » Śr, 16-01-2008 13:08

Witam, jestem początkującym urzytkownikemi systemu Mikrotik i mam w związku z tym kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów:

- dlaczego nie mgę połączyć sie przez Winbox z MT po adresie IP, działa tylko po MAC ( po IP długo myśli, próbuje zieniać porty ana koniec podaje komunikat - not respond

- dlaczenie zaadresowane interfejsy MT nie odpowiadaja na pingi ??

- jakie urządzenia ( mam na myśli zwykłe AP-ki ) współpracują w MT - chodzi mi o tryb Bridge oraz Klient

Z góry dziękuję za pomoc.
gddemon

Postprzez grabson » Śr, 16-01-2008 14:07

Spróbuj nadać adres IP swojej karcie eth z tej samej sieci co interfejs MT albo ściągnij jakąś inną wersję winbox'a... nie wiem nie miałem do tej pory żadnych problemów z logowaniem na MT, co lepsze nigdy nie użyłem do tego celu RS'a nawet przy pierwszych logowaniach RB sie łączył bezproblemowo przez eth... coś masz chyba nie tak z tymi adresami bo innej możliwości nie widze.
Co do tych pingów to może masz eth ustawione na ARP replay-only i nie dodany swój mac w tablicy ARPów?? Ale na 99.9% namieszałeś w adresowaniu! No chyba że to cud...a cuda ponoć sie zdażają :)

A co do tych APków to mam mydło(najtańsze) ustawione jako Client i działa.... Chociarz jak chcesz mieć coś pewnego to MT :) cenowo wyjdzie ci niewiele więcej ale kompatybilność zapewniona sprzętowo...twój wybór

Ps. używam wersji Winbox loader v2.2.11 i jest git.
grabson
Znawca

Powrót do MikroTik