Problem z ustawieniem mostu wii na hAP Lite

Wszystko na temat sprzętu wykorzystywanego w sieciach bezprzewodowych pracujących na częstotliwości 2.4 GHz

Problem z ustawieniem mostu wii na hAP Lite

Postprzez kepak » Śr, 24-06-2020 19:56

Kupiłem sobie mikrotika hAP Lite dla jednej rzeczy, chciałem żeby mi połączył się z routerem domowym przez wifi a następnie by tą sieć mi rozdystrybuował na wszystkich portach ethernet. Bez nata i innych cudów. Zrobiłem to ( na logikę i korzystając z tutoriali) lecz mam następujące problemy:

1. Podłączone do mikrotika urządzenia nie pokazują mi się w spisie DHCP na głównym routerze ( lecz ten dhcp osobno pokazuje urządzenia podłączone po wifi i osobno kablem i jestem w stanie sobie wyobrazić ,że po prostu się gubi przy takim podłączeniu)
2. Żeby to działało to musiałem ustawić DHCP Relay i niezbyt mi się to podoba
3. Problemem największym jest to, że tak podłączone do mikrotika urządzenia mają dostęp do całych zasobów mojej sieci za to ja nie mam dostępu do nich a nawet do mikrotika jak próbuje się łączyć przez wifi lub kabel podłączony do głównego routera.

Pierwsze co zrobiłem to pozbyłem się wszystkich reguł na firewallu niestety to nie pomogło. Liczę na jakąś wskazówkę :-) W sprawach mikrotika jestem początkujący.
kepak

Re: Problem z ustawieniem mostu wii na hAP Lite

Postprzez slx » Pt, 26-06-2020 13:52

Jak rozumiem "router domowy" nie jest Mikrotika. Pełny bridge przez WiFi w zasadzie nie jest możliwy, ponieważ nie zostało to dokładnie przewidziane w specyfikacji WiFi. Niektóre urządzenia oferują taką możliwość, bo producenci opracowali własną specyfikację, ale działa to tylko z urządzeniami tego samego producenta. Czasem można połączyć różne urządzenia w trybie WDS, ale nadal różni producenci realizuje to różnie.
slx
Moderator

Powrót do Sprzęt WiFi (2.4 GHz)